Potrzeba sporo dumy i pokory żeby powiedzieć „nie wiem”, zalecić konsultację z innym specjalistą, zakomunikować Pacjentowi, że ktoś inny będzie wiedział lepiej. Dzisiaj krótki post o pracy zespołowej i jej zaletach.
Im większa wiedza tym większa świadomość braków
Im większa wiedza fizjoterapeuty czy lekarza, im lepiej zna ludzkie ciało, im większe ma doświadczenie, tym częściej potrafi zadecydować o konsultacji. Zaczynając swoją pracę każdy „wyleczony” przypadek to sukces, a każda sytuacja, w której nie widać poprawy wydaje się być porażką. Z czasem zauważa się, że każdy człowiek jest inny, każdy pacjent wymaga indywidualnego podejścia, a mimo ogromnej wiedzy warto nabrać pokory, bo nie ma specjalisty, który sam poradzi sobie z każdym przypadkiem.
Praca zespołowa kluczem do dobrych efektów terapii
Jak już wyżej wspomniano, żaden lekarz ani żaden fizjoterapeuta nie wyleczy sam 100% zgłaszających się do niego pacjentów. Inaczej sytuacja wygląda kiedy współpracuje z innymi terapeutami lub lekarzami. Bo może kolega miał w przeszłości podobny przypadek, a znajomy lekarz spotkał się z nietypowym objawem. Nie można być wszędzie i wiedzieć wszystkiego ale można czerpać z tego co dostępne, także z wiedzy i doświadczenia otaczających nas osób. Praca w zespole specjalistów, w którym w każdej chwili możliwa jest konsultacja, pozwala na poszerzenie swoich umiejętności z jednoczesnym zwiększeniem skuteczności leczenia. Nasi fizjoterapeuci są więc w ciągłym kontakcie z lekarzem ortopedą, z lekarzem diagnostą ENG, z technikami radiologii. Z kolei lekarz zwykle kieruje pacjentów do fizjoterapeutów, którzy realizują skierowanie, mając jednocześnie możliwość jego modyfikacji i indywidualizacji pracy z pacjentem.
Chcesz dołączyć do naszego zespołu? Szukasz pracy? Pragniesz poszerzać swoją wiedzę jednocześnie wspierając nasz zespół? Zaglądnij do zakładki KARIERA na naszej stronie internetowej rehabilitacje.org/kariera